Szinte minden nemzet hozzászokik egy bizonyos időjárási, éghajlati viszonyokhoz, aminek kisebb változásai esetén már tudja, hogyan fog a szervezete reagálni. Az akklimatizálódásnak köszönhetően az emberi szervezet egy bizonyos idő után már nem is érzi azokat a borzalmakat, ami egy más égtájról érkezőt teljesen kikészít. A rossz közérzet, a borzasztó fejfájás, a vérnyomás ingadozás, a helyi időjárási viszonyok változása esetén könnyen megelőzhető a megfelelő módszerekkel és gyógyszerekkel. Vannak azonban olyan helyzetek, amikor nem tud az illető személy ez ellen alaposan felkészülni.
[wp_ad_camp_1]
A klímaváltozás egy távoli utazás során mindenki életébe és szervezetébe nem kis kellemetlenséget okoz. Az emberi szervezetnek fizikailag és lelkileg is időre van szüksége ahhoz, hogy megszokja a változásokat. Egy egészséges ember is nehezen tud akklimatizálódni, egy beteg ember pedig még kevésbé. Főleg a szívproblémákkal, vérnyomással és asztmával küzdőknek a legnehezebb átvészelni a kezdeti időszakot. Nem kell azonban rögtön kétségbe esni, mert egy bizonyos idő elteltével a szervezet alkalmazkodik az éghajlati változásokhoz.

Klímaváltozás
A szezonális, helyi éghajlatváltozások esetén is, főleg az idős korosztály között figyelhető meg egyre több megbetegedés. Az őszi, hideg hónapok beálltával szinte minden létező betegségük megjelenik. A nem fiatal szervezet ugyanis nehezen viseli a hőmérsékletváltozásokat. Ingadozik a cukor, a vérnyomás, valamint megjelennek a depresszív, borúlátó gondolatok is. Ezek a tünetek minden évszakváltozásnál bekövetkeznek, amivel nagyon sok ember meg tanult élni.
A legfontosabb ezekben a helyzetekben, hogy minden ember tudja azt, milyen módszerrel tud mihamarabb túllépni ezen a nehéz időszakon. A megfelelő, már rendszeres gyógyszerek szedése esetén helyre áll a szervezetben kialakult kellemetlen tünet.