Az utóbbi években jelentősen megváltozott az otthoni digitális tartalomfogyasztás és a hagyományos csatornák szerepét egyre inkább átveszik a streaming szolgáltatók. Ugyanakkor a kijelző tekintetében mintha egy kissé megtorpant volna a fejlődés. Noha a nagyobb televíziók ára lecsökkent, átütő innovációra már jó ideje nem volt példa.
Pedig érdemes számolni a projektorok lehetőségével is, tudniillik ezen a területen bőven történt előrelépés. Míg ugyanis egy évtizeddel ezelőtt a lámpás – azaz izzóval szerelt – masinák kifejezetten drágák voltak, manapság már a középkategóriás darabok is könnyedén elérhetők. Tulajdonképpen épp annyiban kerülnek, mint a hasonló kaliberű televíziók, így aztán nem az ár a döntő, sokkal inkább az igényeink és lehetőségeink határozzák meg, mi mellett érdemes letenni a voksunkat. Ugyancsak tanácsos számításba venni a LED-es megvilágítással rendelkező projektorok is, hiszen ezeknél a fényerő sokat javult, így már jóval szélesebb körben használhatók. Ne felejtsük el azt sem, hogy elérhetők a lézeres változatok is, igaz ezek bekerülési költsége egyelőre még igen magas.
Amennyiben kifejezetten filmnézésre keresünk gépet és nincsenek speciális elvárásaink, akkor bátran válasszunk egy középkategóriás modellt. Döntésünket nagyban megnehezítheti, hogy a kínálat óriási, főleg ebben a szegmensben. Ahhoz, hogy sikeresen szűkíthessük a szóba jöhető példányok körét, adott szempontokat kell vizsgálnunk. Az egyik ilyen a felbontás. Ma már nem érdemes Full HD alá mennünk, hiszen a legtöbb forrás is ezt a pixelsűrűséget használja. Ügyeljünk rá, hogy a készülék ezt natívan tudja és a projektor ne felskálázással érje el ezt az eredményt. Emellett a fényerő és a lámpa éllettartam az, ami még kardinális jelentőséggel bír. Előbbinél legalább 2000 lumen, utóbbinál pedig lehetőleg legalább 6-8 ezer óra a minimális, ami már elfogadható.